Rada Miasta Krakowa z nowymi komisjami

Autor: redaktor / Opublikowano: 10 grudnia 2010

10 grudnia 2010

W krakowskiej Radzie Miasta będą działać w tej kadencji dwie nowe komisje. Pierwsza zajmie się rozwojem i innowacyjnością, druga współpracą z dzielnicami i organizacjami pozarządowymi.

- Do rady miasta dostało się w tych wyborach kilka osób, których działalność zawodowa koncentruje się na styku nowych technologii, uczelni wyższych i inwestorów. Żal byłoby ich wiedzy nie wykorzystać. Dlatego zaplanowaliśmy komisję ds. rozwoju i innowacyjności – tłumaczy Grzegorz Stawowy, przewodniczący klubu PO. Według niego trzon tej komisji będzie stanowić trójka radnych PO: Patrick den Bult (dyrektor generalny Shell Business Service Centre w Zabierzowie), Sławomir Ptaszkiewicz (przedsiębiorca budowlany, absolwent zarządzania) oraz Paweł Węgrzyn (fizyk i informatyk).

Powołanie drugiej nowej komisji o oficjalnej nazwie: ds. reformy ustroju miasta Krakowa, współpracy z organizacjami i dialogu społecznego to konsekwencja programu wyborczego PO, w którym sporo miejsca poświęcono roli dzielnic a także inicjatywie krakowian.
Wybrana w listopadzie nowa rada miasta zaczyna powoli swą pracę. Karty rozdaje na razie PO, która zdobyła 24 z 43 mandatów. Od tygodnia rada ma przewodniczącego (Bogusław Kośmider), w czwartek wybrano wiceprzewodniczących. Zostali nimi Małgorzata Jantos (PO), Józef Pilch (PiS) oraz Sławomir Pietrzyk (z Komitetu Wyborczego Jacka Majchrowskiego)
Autor: Magdalena Kursa

 

Kategorie

Aktualności

 
 
 
  • RSS