Hipermarket dołoży do budowy ronda

Autor: redaktor / Opublikowano: 28 kwietnia 2010

28 kwietnia 2010

Radni z Komisji Infrastruktury RMK dyskutowali o możliwościach współfinansowania przebudowy ronda Ofiar Katynia przez firmy zlokalizowane w najbliższej okolicy.

- Na początku maja rozpocznie się budowa murów oporowych przy skarpie na al. Armii Krajowej, a w czerwcu budowa ścian tunelu – relacjonowała radnym stan prac Iwona Król z ZIKiT. W finansowaniu inwestycji ma partycypować Auchan, którego działka znajdują się w sąsiedztwie budowy, dlatego w nowym układzie drogowym ma zostać polepszony dojazd do tego terenu.

- Całkowity koszt budowy ronda wynosi około 120 mln zł, z czego 12 mln pokryje Auchan. Wynika to z wyliczeń udziału procentowego w natężeniu ruchu w tej okolicy, który wygenerują klienci – tłumaczył dyrektor ds. inwestycji ZIKiT Jerzy Marcinko. Dodał, że prowadzone są też rozmowy z firmami Ikea i Castorama. Auchan ma także wyłożyć 34 mln na planowaną przebudowę ulic Sosnowieckiej i Stawowej, łącznie z budową ronda na ul. Jasnogórskiej.

W trakcie posiedzenia komisji pozytywną opinię wydano w sprawie planów wzrostu opłat za odholowania aut tarasujących jezdnie – do 320 zł, a także bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w trakcie Nocy Muzeów. – Należy pomyśleć o zwiększeniu kar za odholowanie o 75 proc. także w soboty, niedzielę i święta, czyli w czasie, gdy ze względu na zwiększony ruch turystyczny miasto musi być przejezdne – komentował radny, Grzegorz Stawowy.

AUTOR: WARS

 

Kategorie

Dziennik Polski, Ja w prasie

 
 
 

Tagi

 
 
  • RSS